logo

Aktuálna situácia v autoškolách

 

Vážení kolegovia od 24.2.2021 sú autoškoly znovu pozastavené, to všetci predpokladám vedia.

Chcem dodať, že zvýšenú pozornosť o autoškoly od 12.02.2021 sme spustili sami a to zbytočnými otázkami, na ktoré odpovede si každý mal prečítať v usmernení a potom pod tlakom autoškolákov z čiernych okresov, ktorí nepochopili COVID automat a začali vymýšľať kombinácie „ na hranici okresov čierny/bordový, ...“ hlúposťami o tom že: „ľudia sa odhlasujú do iných okresov do autoškôl, na skúšky, ...“ , pričom odhlásiť sa na skúšky do iného okresu nie je možné ani v „normálnom režime“. Takto sme zaktivovali regionálne ÚVZ a tento nesúlad je už jednotný. Nerobí nikto.

Autoškola, kde uchádzač ukončil výcvik prihlasuje na skúšky v okrese, kde má sídlo alebo prevádzku a pohyby ľudí z čiernych okresov boli zakázané komplet a nie to ešte z dôvodu výcviku autoškoly. Teda len sme sa prezradili ako sme na tom intelektuálne a pekne to vidno na Facebooku.

Dnes sa situácia aj tak zhoršuje (a nie iba v SR) a škoda, že nemôžeme pracovať aspoň v okresoch, kde sú iné prevádzky povolené a riadia sa COVID automatom. Tieto profesie to pochopili a preto aj môžu vykonávať svoju činnosť.

Nikto nevie ako sa bude vyvíjať pandémia a všetci si prajeme, aby bola už za nami a aby sme mohli pracovať a aj sa pohybovať a žiť normálne. Chápem, že sú všetci v tejto dobe nervózni a nespokojní, ale vinníka treba hľadať objektívne a nekopať okolo seba do všetkých.

Veľmi zle sa prijímajú rozhodnutia a stanoviská v dobe, keď ani naši vládni činitelia nepodávajú jednotný výklad a po zasadnutí vydajú informáciu : „ upresníme zajtra, vo štvrtok, ...“ nikto nevie kedy a čo bude platiť. Preto nečakajte od SKVZA, že bude vedieť ako jasnovidec čo príde.

Počas celej doby aktívne pracujeme, voláme, píšeme, intervenujeme, zúčastňujeme sa spoločných porád, len nemôžeme informovať o tom čo nemá konkrétny výsledok. SKVZA nebude uverejňovať svoje myšlienky, priania a výmysly. Bez overenia a istoty ani nemôžeme zverejňovať nepodložené informácie. SKVZA na všetkých aktivitách zastupuje naozaj všetky autoškoly aj členov a aj nečlenov a samozrejme všetkých inštruktorov a za túto činnosť nikto zo zapojených ľudí nedostáva žiadnu odmenu za strávený čas (a je ho dosť) a ani cestovné náhrady a ani to doteraz nikoho nenapadlo. Členovia predstavenstva a dozornej rady sú tiež autoškoláci a ich prevádzky sú rovnako zatvorené, takže majú dostatočnú motiváciu, aby bojovali naplno. Preto ich treba podporiť a nie na nich útočiť, lebo títo ľudia nepriniesli COVID na Slovensko. Dúfam, že to konečne pochopia všetci.

Najbližšia doba bude zrejme ešte náročnejšia a preto sa snažme ju prekonať v zdraví a keď sa pominie, aby sme boli pripravení začať pracovať a vzdelávať budúcich vodičov. Treba si uvedomiť, že nová generácia teraz nemá možnosť získať a ani ukončiť kurz v autoškole a takto ich pandémia blokuje, aby sa stali tiež vodičmi motorových vozidiel. Toto je tiež na zamyslenie a nie je to o komercii a biznise.

Prajem všetkým autoškolákom, ich blízkym a rodinám veľa zdravia, trpezlivosti a pokory v nasledujúcej dobe.

 

V Bardejove 26.02.2021                                            Ing. Jozef Rohaľ, predseda predstavenstva SKVZA


Slovenská komora výcvikových zariadení autoškôl

Estónska ul. 1/a, 821 06 Bratislava 214

Martin MARCINČIN
skvza@skvza.sk

Ing. Mária ŠTRBOVÁ
ekonom@skvza.sk

Kontaktujte nás

Mobil: +421 911 951 309

Telefón:  +421 2 455 26 428

Email: skvza@skvza.sk
                 ekonom@skvza.sk

 

 Úradné hodiny

Pondelok - Piatok
07:30 - 15:30
Obedná prestávka
12:00 - 12:30

 

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.