PrihlásenieHome Domov
AKTUÁLNE INFORMÁCIE 07.04.2020 PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Čechovičová Adriana   
Utorok, 31 Marec 2020 18:43

Vážení autoškoláci,

INFO 1. : Od 6.4.2020 je schválená "prvá pomoc" opatrenia na zníženie následkov... a na stránke 

https://www.pomahameludom.sk/ je zverejnený postup ako sa o túto pomoc môžu

uchádzať "zastavené činnosti" teda aj autoškoláci. Podrobne si prejdite jednotlivé časti

a po vyplnení elektronicky môžete žiadať pomoc za mesiac marec 2020 od dátumu 

vyhlásenia krízovým štábom vlády SR a hlavného hygienika SR .... teda za 12 dní.

Výhradne elektronicky !

 

Prvá pomoc
zamestnancom, podnikateľom
a živnostníkom

Prostredníctvom tejto stránky môžete získať informácie, ako požiadať o príspevok na udržanie zamestnanosti v čase vyhlásenej mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu v súvislosti so šírením ochorenia COVID- 19.

INFO 2: Ako ste už mnohí zistili telefonicky, úrad komory SKVZA je momentálne 

bez pracovníčok, teda, nikto nedvíha pevnú linku. Rovnako aj na našom úrade

máme stav OČR, pretože obidve naše pracovníčky majú doma deti a školy 

"nefungujú". Úrad, ale funguje na princípe "práca z domu", teda môžete

komunikovať mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript. ; Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript. ; Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript.

Na telefonické dotazy Vám rád zodpoviem aj na tel 0903902761.

Zároveň Vás chcem informovať, že vyvíjame primerané úsilie na to, aby sme 

sa posunuli dopredu.

Po veľkej noci budú pravdepodobne uvoľnované postupne podľa situácie aj

iné oblasti a my sa snažíme, aby boli uvoľnené aj autoškoly s určitými obmedzeniami

a za dodržania prísnych pravidiel. Toto je ešte ale podmienené so spustením skúšok

na ODI OR PZ SR. Teda, ak našu činnosť uvolnia, bude potrebné žiakov aj odskúšať.

Momentálne možeme len trpezlivo čakať.

Prajem Vám a Vašim rodinám a zamestnancom hlavne zdravie v tomto zložitom

období.

 

Ing. Jozef Rohaľ, predseda SKVZA

 

  

 
AKTUÁLNE INFORMÁCIE 29.03.2020 PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Čechovičová Adriana   
Nedeľa, 29 Marec 2020 12:34

Vážení autoškoláci, Predpokladám, že aj Vy pozorne sledujete dianie na Slovensku ale aj v Európe. Z pripravených opatrení ešte ale neznamená, že sa situácia zlepšila, ale naopak, ešte nejaký čas budú obmedzenia a tým vláda chce pomáhať firmám a živnostníkom. V najbližších dňoch budú upresnené spôsoby konkrétne postupy a my ich samozrejme budeme uverejňovať na našej stránke.

Nižšie je uverejnená celá správa:

Vláda pripravila prvé rýchle opatrenia na pomoc ekonomike 29.03.2020 Bratislava 29. marca (TASR) - Vláda pripravila balík prvých opatrení na pomoc ekonomike zasiahnutej pandémiou nového koronavírusu. Zatiaľ ich je sedem, nazvaných Prvá pomoc zamestnancom, firmám a živnostníkom. Informoval o tom v nedeľu premiér Igor Matovič (OĽaNO) s predstaviteľmi ostatných koaličných strán. Štát napríklad plánuje preplatiť 80 % platu zamestnancov vo firmách, ktorých prevádzky sú povinne uzavreté. Takisto poskytne príspevky pre živnostníkov a zamestnancov podľa konkrétnej miery poklesu tržieb danej firmy. Vláda poskytne aj bankové záruky vo výške 500 miliónov eur mesačne, aby boli schopné refinancovať podnikateľov za výhodných podmienok. Zamestnancom v karanténe a rodičom na OČR bude hradených po celú dobu 55 % ich hrubej mzdy. Vláda pripravila aj odklad platby odvodov za zamestnávateľa pri poklese tržieb o viac ako 40 % a odklad preddavkov dane z príjmu pri poklese tržieb o viac ako 40 %. Podnikatelia si budú môcť tiež započítať naraz doteraz neuplatnenú stratu od roku 2014.

Ing. Jozef Rohaľ, predseda SKVZA

A ešte jedna poznámka na adresu e-learningu.

Táto forma sa používa na náhradu vyučovania už v rozpracovaných kurzoch a začínanie nových kurzov s tým, že štartujeme e-learningom nie je v súlade s legislatívou. A potom po odučení 20% bude aj praktický výcvik? Ako... e-learningom? Videom? Herným simulátorom na PC? A čo skúška? V tejto situácii, keď sú naše prevádzky povinne uzavreté,bude podpora počas doby nečinnosti. Teda akonáhle sa dostaneme do povolených činností, nebude ani podpora miezd zamestnancov, živnostníkov. Teda buďme trpezliví a ak to situácia umožní, spustíme výcvik pri dodržaní určených podmienok a obmedzení. Kombinácia nie je možná. Nikto to nevie uhádnuť kedy a ani za akých podmienok.

 
OZNAM PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Čechovičová Adriana   
Štvrtok, 26 Marec 2020 08:10

Tento pozdrav je prianím, aby sa naplnil obsah!

Vážení kolegovia, pozorne sledujem a verím, že aj Vy dianie zapríčinené situáciu s korona vírusom a mám aj ja (moja firma) rovnaké problémy ako Vy všetci.

Z toho ako to prebieha, ale musíme byť trpezliví, lebo opatrenia musia vyjsť ako zákon a teda to určitý čas trvá do schválenia. Samozrejme, že až vykonávací predpis určí formu náhrady za stav, jak pre firmy, zamestnávateľov a zamestnancov ale aj pre živnostníkov. Momentálne nie je možné písať žiadosť ... nevieme komu to odoslať, nevieme to ani vyčísliť, .... Všetko si postupne pripravujte – náklady, mzdy, ..., ale určite nie „ušlý zisk“ (ako mi niektorí volajú).

Vláda pripravuje opatrenia na „zmiernenie“ situácie, na zachovanie zamestnanosti a potom podľa vydaných pravidiel a  podmienok z predpisov, ktoré ešte iba pripravujú si každý bude môcť (dúfam že každý) požiadať o pomoc/podporu/príspevok ?

Rovnako pozorne sledujeme vývoj a ak dôjde ku uvoľňovaniu, aj my budeme žiadať, aby sme mohli rozbehnúť prevádzku. Stav ale je taký, že sa to ešte sprísňuje u nás ale aj v zahraničí (pohyb na verejnosti po dvaja, ...), teda výnimku na spustenie výuky a ani praktických jázd asi nemôžeme žiadať, lebo opatrenia sú opačné. Jednoducho musíme počkať, ako všetci.

Zrejme nás čaká ešte zhoršenie situácie (z pohľadu šírenia choroby a opatrenia na jej zabránenie).

Určite bude potrebné potom to znovu rozbehnúť, spustí sa výroba v ostatných odvetviach a hneď na to sa rozbehnú aj služby. Dnes je hlavné to, že fungujú potravinárske firmy, doprava (na rozvoz) a hlavne zdravotníctvo a to čo je napojené na túto oblasť. Ostatné rezorty stoja, alebo sú v prevádzke len okrajovo kvôli zachovaniu nepretržitých procesov.

S pozdravom a prianím na skoré vyriešenia tohto stavu  

Ing. Jozef Rohaľ, Predseda SKVZA

V Bardejove 25.03.2020

OPATRENIA VLÁDY SR - POMOC ŽIVNOSTNÍKOM

 
Mimorezortné pripomienkové konanie PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Čechovičová Adriana   
Streda, 25 Marec 2020 10:09

 

Vážení členovia SKVZA,

týmto Vás informujeme, že prebieha MPK – mimorezortné pripomienkové konanie ku novelám

vyhlášky ministerstva dopravy  č. 44/2016 a 45/2016  – Vaše návrhy pripomienok je potrebné zaslať na adresu   Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript. v dostatočnom predstihu tak, aby sme ich mohli spracovať a odoslať ich spoločne jedným podaním za SKVZA (aby tam neboli podávané opakované rovnaké pripomienky, ktoré zbytočne zaťažia spracovateľov).

Vzhľadom na to, že v tomto období máme „relatívne dostatok času“, očakávame Vaše pripomienky, ktoré budú určite prínosom na doplnenie pripravovanej legislatívy.

„Vyhláška Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky, ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky č. 44/2016 Z. z., ktorou sa vykonáva zákon č. 280/2006 Z. z. o povinnej základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku niektorých vodičov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov“ bol na Slov-lexe zverejnený do MPK, s termínom ukončenia MPK 27.03.2020.

Materiál na pripomienkovanie je dostupný na: https://www.slov-lex.sk/legislativne-procesy/SK/LP/2020/86

„Vyhláška Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky, ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky č. 45/2016 Z. z., ktorou sa vykonáva zákon č. 93/2005 Z. z. o autoškolách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov“ bol dnes na Slov-lexe zverejnený do MPK, s termínom ukončenia MPK 02.04.2020.

Materiál na pripomienkovanie je dostupný na: https://www.slov-lex.sk/legislativne-procesy/SK/LP/2020/93

S pozdravom

 Ing. Jozef Rohaľ, predseda SKVZA

 
TRVANIE VODIČSKÉHO KURZU V AUTOŠKOLÁCH PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Čechovičová Adriana   
Streda, 18 Marec 2020 08:55

 

Vážení členovia,

pre tých, ktorí vykonávajú výcvik žiadateľov o vodičské oprávnenia a ste v situácii, že účastník vodičského kurzu ho nemôže skončiť do 12 mesiacov od začatia kurzu tak, ako to stanovuje § 8  ods. 1 vyhlášky č. 45/2016 Z. z., v súlade s uznesením vlády SR č. 13 z 15.03.2020 a tým súvisiacich opatrení, dávam do pozornosti upozornenie Ministerstva dopravy a výstavby SR

 

https://www.mindop.sk/ministerstvo-1/statny-dopravny-urad-4/upozornenia-covid-19/trvanie-vodicskeho-kurzu-v-autoskolach

 

 
Vyjadrenie z Úradu verejného zdravotníctva PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Čechovičová Adriana   
Pondelok, 16 Marec 2020 08:00

 

ÚRAD VEREJNÉHO ZDRAVOTNÍCTVA SR

Odbor preventívneho pracovného lekárstva

Dobrý deň, autoškoly musia postupovať v zmysle opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR č. OLP/2595/2020 zo dňa 15.03.2020, ktorým sa s účinnosťou od 16. marca 2020 od 6:00 hod. na obdobie 14 dní uzatvárajú všetky maloobchodné prevádzky a všetky prevádzky poskytujúce služby okrem tam uvedených. To znamená, že musíte zavrieť.

Viac informácií nájdete TU.

 

S pozdravom

PhDr. Monika Zámečníková

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky 

Trnavská cesta 52

826 45  Bratislava

 
VYHLÁSENIE NÚDZOVÉHO STAVU PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Čechovičová Adriana   
Pondelok, 16 Marec 2020 05:59

 

Vzhľadom na nariadenie vlády SR schváliť núdzový stav, počnúc dňom 16.03.2020 platí obmedzene prevádzkovania všetkých služieb, autoškoly sú povinné pozastaviť výcvik na dobu do odvolania, z dôvodu zamedzenia šírenia korona vírusu COVID-19, viac info nájdete TU.

 
oznam PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Piatok, 13 Marec 2020 09:32

Vážení členovia.

dnes o 16:30 hod. mi bolo oznámené, že stanovisko PZ k vykonávaniu skúšok nemôže byť na našej web stránke uverejnené. Preto bolo okamžite odstránené.

 
Odporúčanie predsedu SKVZA PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Čechovičová Adriana   
Piatok, 13 Marec 2020 09:32

Vážení kolegovia, členovia SKVZA - autoškoláci.

Vzhľadom na Vážnu situáciu vo svete zapríčinenú korona vírusom, úrad SKVZA pozorne sleduje vývoj, ale nevieme stanovovať a ani určovať členom ako postupovať. V rámci dostupných informácií, ktoré sú zverejňované je potrebné opatrne vyhodnotiť možný dopad a preto z doterajších vyjadrení a pokynov z jednotlivých rezortov vyplýva, že zatiaľ nebol daný priamy zákaz našej činnosti.

Preto odporúčame:

  1. Teoretickú výuku dočasne prerušiť do 31.3.2020 a nahradiť ju priamou komunikáciou elektronicky s jednotlivými žiakmi - samoštúdium s odporúčaním, ktoré témy si má náš žiak/študent naštudovať doma.
  2. Opatrením zo dňa 12.03.2020 Ministerstvo vnútra SR Prezídium policajného zboru pozastavilo výkon záverečných skúšok, preto je potrebné prispôsobiť aj následnú prípravu uchádzačov a posunúť aj praktický výcvik.
  3. Praktický výcvik je ale na vlastnom rozhodnutí konkrétnej autoškoly a dobrovoľnosti žiaka a inštruktora - na dohode, nakoľko vo vozidle sú len dvaja a pri dodržaní preventívnych opatrení môže výcvik prebiehať.

Odporúčam priebežne sledovať stránky Ministerstva zdravotníctva SR, Ministerstva vnútra SR a Ministerstva dopravy SR, kde sú aktuálne informácie, pokyny a nariadenia a podľa toho aj riadiť celú činnosť.

Ing. Jozef Rohaľ, predseda P SKVZA

 
STANOVISKO PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Čechovičová Adriana   
Piatok, 13 Marec 2020 09:27

Sústava škôl a školských zriadení je definovaná zákonom č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov nasledovne:

SÚSTAVA ŠKÔL

§ 27 zákona č. 245/2008 Z.z.

(1) Školy zaradené do siete škôl a školských zariadení, ktoré zabezpečujú výchovu a vzdelávanie podľa tohto zákona prostredníctvom vzdelávacích programov odborov vzdelávania poskytujúcich na seba nadväzujúce stupne vzdelania, tvoria sústavu škôl.

(2) Sústavu škôl tvoria tieto druhy škôl:

a) materská škola,

b) základná škola,

c) gymnázium,

d) stredná odborná škola,

e) stredná športová škola,

f) škola umeleckého priemyslu,

g) konzervatórium,

h) školy pre deti a žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami,

i) základná umelecká škola,

j) jazyková škola.

SÚSTAVA ŠKOLSKÝCH ZARIADENÍ

§ 112 zákona č. 245/2008 Z.z.

(1) Sústavu školských zariadení tvoria

a) školské výchovno-vzdelávacie zariadenia,

b) špeciálne výchovné zariadenia,

c) školské zariadenia výchovného poradenstva a prevencie,

d) školské účelové zariadenia.

(2) Školské zariadenie podľa odseku 1 je právnická osoba, ak tak určí zriaďovateľ.

Školu alebo školské zariadenie môže zriadiť

a) obec,

b) samosprávny kraj,

c) okresný úrad v sídle kraja,

d) štátom uznaná cirkev alebo náboženská spoločnosť,

e) iná právnická osoba alebo fyzická osoba.

 

Z uvedených ustanovení je zrejmé, že autoškoly nepatria do sústavy škôl a školských zariadení. V záujme predchádzania vzniku a šírenia vírusu COVID-19 však odporúčame, aby každý prevádzkovateľ autoškoly, s prihliadnutím na počet účastníkov vodičských kurzov, zvážil pozastavenie vykonávania výcviku v autoškole do zrušenia prijatých opatrení, vzťahujúcich sa na ochranu pred vznikom a šírením vírusu COVID-19.

 

Opatrenia prijaté Ústredným krízovým štábom SR dňa 12.3.2020 a ďalšie dôležité informácie sú zverejnené na TU.

 

JUDr. Bohuš Chochlík

Riaditeľ štátneho dopravného úradu

Sekcia cestnej dopravy a pozemných komunikácií

Ministerstvo dopravy a výstavby SR

Námestie slobody 6

810 05 Bratislava

 
OZNAM TEMPEST PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Čechovičová Adriana   
Piatok, 13 Marec 2020 07:35

Vážení členovia,

 pred chvíľkou nám na úrad komory bolo oznámené, že systém JISCD má poruchu. Na odstránení poruchy intenzívne pracuje spoločnosť TEMPEST a. s.

NOVÉ - od 09:52 už systém JISCD funguje!

 
OZNAM PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Čechovičová Adriana   
Piatok, 13 Marec 2020 05:08

Vážení členovia.

Úrad SKVZA dňa 12.03.2020 odoslal na Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky, Úrad verejného zdravia SR a Ministerstvo dopravy a výstavby SR žiadosť o stanovisko či sa opatrenie zavedené dňa 12.03.2020 v súvislosti s vyhlásením mimoriadnej situácie ohrozením verejného zdravia II. stupňa z dôvodu ochorenia COVID-19 spôsobeným korona vírusom SARS-CoV-2 na území Slovenskej republiky odo dňa 16.03.2020 zatvoriť všetky predškolské a školské zariadenia, centrá voľného času či iné organizované voľnočasové aktivity týka aj autoškôl registrovaných v SR.

O odpovedi Vás budeme neodkladne informovať.

 
« ZačiatokPredošlý1234567NasledujúcaKoniec »

Strana 1 z 7

Zmluvný partner

logo_Jurik.jpg

Zmluvný partner

struharnansky.jpg

Zmluvný partner

sabia2.jpg

Zmluvný partner

banner.jpg


(c) Slovenská komora výcvikových zariadení autoškôl 2012-2020


Webstránka bola vytvorená redakčným systémom Joomla!.