PrihlásenieHome
AKTUÁLNE INFORMÁCIE 07.04.2020 PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Čechovičová Adriana   
Streda, 08 Apríl 2020 15:48

 

Vážení autoškoláci,

INFO 1. : Od 6.4.2020 je schválená "prvá pomoc" opatrenia na zníženie následkov... a na stránke 

https://www.pomahameludom.sk/ je zverejnený postup ako sa o túto pomoc môžu uchádzať "zastavené činnosti" teda aj autoškoláci. Podrobne si prejdite jednotlivé časti a po vyplnení elektronicky môžete žiadať pomoc za mesiac marec 2020 od dátumu vyhlásenia krízovým štábom vlády SR a hlavného hygienika SR .... teda za 12 dní.

Výhradne elektronicky !

Prvá pomoc zamestnancom, podnikateľom a živnostníkom

Prostredníctvom tejto stránky môžete získať informácie, ako požiadať o príspevok na udržanie zamestnanosti v čase vyhlásenej mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu v súvislosti so šírením ochorenia COVID- 19.

 


 INFO 2: Ako ste už mnohí zistili telefonicky, úrad komory SKVZA je momentálne bez pracovníčok, teda, nikto nedvíha pevnú linku. Rovnako aj na našom úrade máme stav OČR, pretože obidve naše pracovníčky majú doma deti a školy "nefungujú". Úrad, ale funguje na princípe "práca z domu", teda môžete komunikovať mailom:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript.  ;  Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript.  ;  Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript.

Na telefonické dotazy Vám rád zodpoviem aj na tel 0903902761.

Zároveň Vás chcem informovať, že vyvíjame primerané úsilie na to, aby sme sa posunuli dopredu.

Po veľkej noci budú pravdepodobne uvoľnované postupne podľa situácie aj iné oblasti a my sa snažíme, aby boli uvoľnené aj autoškoly s určitými obmedzeniami a za dodržania prísnych pravidiel. Toto je ešte ale podmienené so spustením skúšok na ODI OR PZ SR. Teda, ak našu činnosť uvolnia, bude potrebné žiakov aj odskúšať.

Momentálne možeme len trpezlivo čakať.

Prajem Vám a Vašim rodinám a zamestnancom hlavne zdravie v tomto zložitom období.

Ing. Jozef Rohaľ, predseda SKVZA

 
AKTUÁLNE INFORMÁCIE 29.03.2020 PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Čechovičová Adriana   
Nedeľa, 29 Marec 2020 12:34

Vážení autoškoláci, Predpokladám, že aj Vy pozorne sledujete dianie na Slovensku ale aj v Európe. Z pripravených opatrení ešte ale neznamená, že sa situácia zlepšila, ale naopak, ešte nejaký čas budú obmedzenia a tým vláda chce pomáhať firmám a živnostníkom. V najbližších dňoch budú upresnené spôsoby konkrétne postupy a my ich samozrejme budeme uverejňovať na našej stránke.

Nižšie je uverejnená celá správa:

Vláda pripravila prvé rýchle opatrenia na pomoc ekonomike 29.03.2020 Bratislava 29. marca (TASR) - Vláda pripravila balík prvých opatrení na pomoc ekonomike zasiahnutej pandémiou nového koronavírusu. Zatiaľ ich je sedem, nazvaných Prvá pomoc zamestnancom, firmám a živnostníkom. Informoval o tom v nedeľu premiér Igor Matovič (OĽaNO) s predstaviteľmi ostatných koaličných strán. Štát napríklad plánuje preplatiť 80 % platu zamestnancov vo firmách, ktorých prevádzky sú povinne uzavreté. Takisto poskytne príspevky pre živnostníkov a zamestnancov podľa konkrétnej miery poklesu tržieb danej firmy. Vláda poskytne aj bankové záruky vo výške 500 miliónov eur mesačne, aby boli schopné refinancovať podnikateľov za výhodných podmienok. Zamestnancom v karanténe a rodičom na OČR bude hradených po celú dobu 55 % ich hrubej mzdy. Vláda pripravila aj odklad platby odvodov za zamestnávateľa pri poklese tržieb o viac ako 40 % a odklad preddavkov dane z príjmu pri poklese tržieb o viac ako 40 %. Podnikatelia si budú môcť tiež započítať naraz doteraz neuplatnenú stratu od roku 2014.

Ing. Jozef Rohaľ, predseda SKVZA

A ešte jedna poznámka na adresu e-learningu.

Táto forma sa používa na náhradu vyučovania už v rozpracovaných kurzoch a začínanie nových kurzov s tým, že štartujeme e-learningom nie je v súlade s legislatívou. A potom po odučení 20% bude aj praktický výcvik? Ako... e-learningom? Videom? Herným simulátorom na PC? A čo skúška? V tejto situácii, keď sú naše prevádzky povinne uzavreté,bude podpora počas doby nečinnosti. Teda akonáhle sa dostaneme do povolených činností, nebude ani podpora miezd zamestnancov, živnostníkov. Teda buďme trpezliví a ak to situácia umožní, spustíme výcvik pri dodržaní určených podmienok a obmedzení. Kombinácia nie je možná. Nikto to nevie uhádnuť kedy a ani za akých podmienok.

 
OZNAM PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Čechovičová Adriana   
Štvrtok, 26 Marec 2020 08:10

Tento pozdrav je prianím, aby sa naplnil obsah!

Vážení kolegovia, pozorne sledujem a verím, že aj Vy dianie zapríčinené situáciu s korona vírusom a mám aj ja (moja firma) rovnaké problémy ako Vy všetci.

Z toho ako to prebieha, ale musíme byť trpezliví, lebo opatrenia musia vyjsť ako zákon a teda to určitý čas trvá do schválenia. Samozrejme, že až vykonávací predpis určí formu náhrady za stav, jak pre firmy, zamestnávateľov a zamestnancov ale aj pre živnostníkov. Momentálne nie je možné písať žiadosť ... nevieme komu to odoslať, nevieme to ani vyčísliť, .... Všetko si postupne pripravujte – náklady, mzdy, ..., ale určite nie „ušlý zisk“ (ako mi niektorí volajú).

Vláda pripravuje opatrenia na „zmiernenie“ situácie, na zachovanie zamestnanosti a potom podľa vydaných pravidiel a  podmienok z predpisov, ktoré ešte iba pripravujú si každý bude môcť (dúfam že každý) požiadať o pomoc/podporu/príspevok ?

Rovnako pozorne sledujeme vývoj a ak dôjde ku uvoľňovaniu, aj my budeme žiadať, aby sme mohli rozbehnúť prevádzku. Stav ale je taký, že sa to ešte sprísňuje u nás ale aj v zahraničí (pohyb na verejnosti po dvaja, ...), teda výnimku na spustenie výuky a ani praktických jázd asi nemôžeme žiadať, lebo opatrenia sú opačné. Jednoducho musíme počkať, ako všetci.

Zrejme nás čaká ešte zhoršenie situácie (z pohľadu šírenia choroby a opatrenia na jej zabránenie).

Určite bude potrebné potom to znovu rozbehnúť, spustí sa výroba v ostatných odvetviach a hneď na to sa rozbehnú aj služby. Dnes je hlavné to, že fungujú potravinárske firmy, doprava (na rozvoz) a hlavne zdravotníctvo a to čo je napojené na túto oblasť. Ostatné rezorty stoja, alebo sú v prevádzke len okrajovo kvôli zachovaniu nepretržitých procesov.

S pozdravom a prianím na skoré vyriešenia tohto stavu  

Ing. Jozef Rohaľ, Predseda SKVZA

V Bardejove 25.03.2020

OPATRENIA VLÁDY SR - POMOC ŽIVNOSTNÍKOM

 
Mimorezortné pripomienkové konanie PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Čechovičová Adriana   
Streda, 25 Marec 2020 10:09

 

Vážení členovia SKVZA,

týmto Vás informujeme, že prebieha MPK – mimorezortné pripomienkové konanie ku novelám

vyhlášky ministerstva dopravy  č. 44/2016 a 45/2016  – Vaše návrhy pripomienok je potrebné zaslať na adresu   Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript. v dostatočnom predstihu tak, aby sme ich mohli spracovať a odoslať ich spoločne jedným podaním za SKVZA (aby tam neboli podávané opakované rovnaké pripomienky, ktoré zbytočne zaťažia spracovateľov).

Vzhľadom na to, že v tomto období máme „relatívne dostatok času“, očakávame Vaše pripomienky, ktoré budú určite prínosom na doplnenie pripravovanej legislatívy.

„Vyhláška Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky, ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky č. 44/2016 Z. z., ktorou sa vykonáva zákon č. 280/2006 Z. z. o povinnej základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku niektorých vodičov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov“ bol na Slov-lexe zverejnený do MPK, s termínom ukončenia MPK 27.03.2020.

Materiál na pripomienkovanie je dostupný na: https://www.slov-lex.sk/legislativne-procesy/SK/LP/2020/86

„Vyhláška Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky, ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky č. 45/2016 Z. z., ktorou sa vykonáva zákon č. 93/2005 Z. z. o autoškolách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov“ bol dnes na Slov-lexe zverejnený do MPK, s termínom ukončenia MPK 02.04.2020.

Materiál na pripomienkovanie je dostupný na: https://www.slov-lex.sk/legislativne-procesy/SK/LP/2020/93

S pozdravom

 Ing. Jozef Rohaľ, predseda SKVZA

 
TRVANIE VODIČSKÉHO KURZU V AUTOŠKOLÁCH PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Čechovičová Adriana   
Streda, 18 Marec 2020 08:55

 

Vážení členovia,

pre tých, ktorí vykonávajú výcvik žiadateľov o vodičské oprávnenia a ste v situácii, že účastník vodičského kurzu ho nemôže skončiť do 12 mesiacov od začatia kurzu tak, ako to stanovuje § 8  ods. 1 vyhlášky č. 45/2016 Z. z., v súlade s uznesením vlády SR č. 13 z 15.03.2020 a tým súvisiacich opatrení, dávam do pozornosti upozornenie Ministerstva dopravy a výstavby SR

 

https://www.mindop.sk/ministerstvo-1/statny-dopravny-urad-4/upozornenia-covid-19/trvanie-vodicskeho-kurzu-v-autoskolach

 

 
Vyjadrenie z Úradu verejného zdravotníctva PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Čechovičová Adriana   
Pondelok, 16 Marec 2020 08:00

 

ÚRAD VEREJNÉHO ZDRAVOTNÍCTVA SR

Odbor preventívneho pracovného lekárstva

Dobrý deň, autoškoly musia postupovať v zmysle opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR č. OLP/2595/2020 zo dňa 15.03.2020, ktorým sa s účinnosťou od 16. marca 2020 od 6:00 hod. na obdobie 14 dní uzatvárajú všetky maloobchodné prevádzky a všetky prevádzky poskytujúce služby okrem tam uvedených. To znamená, že musíte zavrieť.

Viac informácií nájdete TU.

 

S pozdravom

PhDr. Monika Zámečníková

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky 

Trnavská cesta 52

826 45  Bratislava

 
VYHLÁSENIE NÚDZOVÉHO STAVU PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Čechovičová Adriana   
Pondelok, 16 Marec 2020 05:59

 

Vzhľadom na nariadenie vlády SR schváliť núdzový stav, počnúc dňom 16.03.2020 platí obmedzene prevádzkovania všetkých služieb, autoškoly sú povinné pozastaviť výcvik na dobu do odvolania, z dôvodu zamedzenia šírenia korona vírusu COVID-19, viac info nájdete TU.

 
oznam PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Piatok, 13 Marec 2020 09:32

Vážení členovia.

dnes o 16:30 hod. mi bolo oznámené, že stanovisko PZ k vykonávaniu skúšok nemôže byť na našej web stránke uverejnené. Preto bolo okamžite odstránené.

 
« ZačiatokPredošlý12345678910NasledujúcaKoniec »

Strana 4 z 14

Zmluvný partner

logo_Jurik.jpg

Zmluvný partner

struharnansky.jpg

Zmluvný partner

sabia2.jpg

Zmluvný partner

banner.jpg

Kto je online

 101 hostia/hostí prítomný


(c) Slovenská komora výcvikových zariadení autoškôl 2012-2020


Webstránka bola vytvorená redakčným systémom Joomla!.